Csipes Tamara az Instagramon közölte, hogy nem szeretne a családpolitika reklámarca lenni
Az olimpiai bajnok kajakozó szerint olyan problémák nincsenek megoldva, amelyek miatt nem lehet kampányolni amellett, hogy „családban élni jó”.
Az olimpiai bajnok kajakozó szerint olyan problémák nincsenek megoldva, amelyek miatt nem lehet kampányolni amellett, hogy „családban élni jó”.
A családokért felelős tárca nélküli miniszter azt mondta, hogy az összes hozzá érkezett kérelmet jóváhagyta. Azt azonban nem tudni az RTL Híradó szerint, hogy összesen hány kérvény vár elbírálásra.
Több mint 50 ezer forintra emelkedik a megelőlegezett tartásdíj, megszűnik a jövedelmi összeghatár, az állam pedig csak akkor szünteti be a folyósítást, ha a gyermektől külön élő szülő 80%-át kifizette a bíróság által meghatározott összegnek. A kormány benyújtotta a törvénymódosítást, amellyel 90 ezer egyszülős családban nevelkedő gyermeken segítene. A családi pótlék összege ugyanakkor továbbra sem emelkedik.
A vírushelyzet idején otthon ragadó családok közül is kitűnnek azok, ahol egyetlen szülőnek kell dolgoznia, családot szerveznie, gyereket nevelnie. Az ő problémáikról beszéltünk Nagy Annával, az Egyszülős Központ vezetőjével.
Ígérete szerint hamarosan könnyebb lesz behajtani a tartásdíjat, de amúgy a szavaiból ítélve úgy tűnik, nagyon sok lehetősége van jelenleg az egyedülálló szülőknek. A Jobbik egyik képviselője szerint a helyzet viszont nem ilyen egyszerű.
Gyermeket csak házastársak fogadhatnának örökbe, az indoklás szerint azért, mert a" házasságok jóval tartósabbak, mint az élettársi kapcsolatok".
Az államnak semmi joga megbélyegezni, bármilyen módon is diszkriminálni egyetlen anyát sem azért, mert egyedül vállalta a szülést. Ez kizárólag a fundamentalista vallási alapon nyugvó rendszerekben szokott előfordulni. Vélemény.
Egy friss elemzés szerint már a 15 éven felüli lakosság csaknem fele egyedülálló. Itt lenne az ideje a családok mellett a magányosok problémáival is foglalkozni.
Átírnák az egészségügyi salátatörvényt, mert a hatályos jogszabály "akaratlanul is, de előnyben részesíti azon szülőket, akik egyedülállóként nevelik gyermeküket". Arról van szó, hogy a gyermeküket egyedül nevelők jelenleg kétszer annyi napot tölthetnek otthon beteg gyermekükkel, mint azok az anyák és apák, akik teljes családban élnek. Ezt a pozitív diszkriminációt szüntetnék meg azzal, hogy a teljes családban élőknek is megadják a kedvezményt.
Akár milliós tétel is lehet a pároknak, ha nem jön „magától” a vágyott gyerek. Egyedülálló nőként pedig különösen nehéz belevágni a gyermekvállalásba mesterséges megtermékenyítéssel, sőt, mint korábbi cikkünkben bemutattuk, már nem is lehet. Évának még szerencséje volt, az ellehetetlenítés előtt sikerült teherbe esnie egy ismeretlen skandináv informatikus spermájától. A történet boldog véget ért, de sokszor megalázó, drága procedúráról mesélt lapunknak.
Fájdalmas döntés volt, amikor választania kellett a karrier és a család között az előbbi rovására, de nem állítja, hogy nem lehet egyforma intenzitással anyának és dolgozó nőnek lenni. Az Orbán-kormány volt szóvivője, Nagy Anna azt mondja, nem kapott negatív visszajelzéseket a Fidesz-KDNP-től azért, mert egyedül neveli a gyermekét. Egyedülálló szülők könyve címmel nemrég jelentette meg a tapasztalatait.
A társadalom elítélően néz azokra az anyákra, akik az elsődleges szülő szerepét átengedik a férfiaknak, pedig úgy tűnik léteznek olyan anyák, akiknek el kell „hagynia” a családot ahhoz, hogy funkcionális szülővé váljanak. A Salon webmagazin közölte nemrég egy ilyen anya önvallomását, óriási vitát provokálva a hozzászólók között. Lehet-e jó anyuka, aki csak a gyermeknevelés krémjét kéri?